YETİM SAHİPLENME

Yetim bir çocuk için dünyadaki en kıymetli şey ailesidir. Allah-u Teâlâ Kur'an-ı Kerim'de 22 ayette yetimden bahsetmiş, ihtiyacı olanları doyurmaya, mali yönden desteklemeye ve yaşam kalitesini artırmaya teşvik etmiştir. Devlet gelirleri içerisinde yetimlerin hakkı olduğunu bildirmiş, onlara adaletli davranılmasını, mallarının en güzel şekilde korunmasını ve büyüdüklerinde kendilerine teslim edilmesini emretmiştir. Yetim malı yemek büyük günahtır. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem iki parmağını birleştirerek "Ben ve yetimi kollayıp gözetleyen kimse cennette şöyle beraberce bulunacağız” buyurmuştur. Ayrıca Allah rızası için yetimin başını okşayan kimseye elinin değdiği her saç teli için sevap yazılacağını bildirilmiştir.

7 milyara ulaşan dünya nüfusunun iki milyarını çocuklar oluşturmaktadır. Çocuk nüfusunun yaklaşık 400 milyonu yetim, öksüz ya ’da terkedilmiş durumda.  Yıl’da 3 milyonun üzerinde çocuk yetim kalıyor. Çeşitli nedenlerden dolayı (çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, fuhuş ve dilenci çeteleri tarafından korumak ve bu bilinçle yola çıkan derneğimiz yetim nüfusunun yoğun olduğu Afrika, Orta Doğu ve Asya'da ümmetin çocuklarına sahip çıkarak, onların saçlarını okşuyor, barınma, eğitim ve sağlık giderlerine destek oluyoruz.

Yurt içinde ve yurt dışında (Suriye, Afrika ve Filistin) tespit ettiğimiz yetim, öksüz ve kimsesiz çocuklara ayni, nakdi ve yetimhane inşaatına yardım fonu ulaştırarak, yetimlerin yaralarını sarılmasına katkıda bulunabilirsiniz.